Minuli konec tedna je bilo na velenjskem stadionu državno prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16. Sevniški atletski klub je bogatejši za nov naslov državne prvakinje, ki ga je v teku na 2000m osvojila Nika Dobovšek s časom 6.37,47. Novomeški AK Krka pa se lahko pohvali s štirimi naslovi, ki so si jih priborili Tilen Novak v teku na 100m.

Odlično drugo mesto je pripadalo skakalki v višino, 13-letni Ani Sinkovič, ki je tokrat premagala 150 cm. V teku na 2000 m so tekmovale tudi Ajda Slapšak, Lea Haler in Nika Resnik. Ajda je bila sedma, Lea enajsta, Nika Resnik pa si je pritekla 15. mesto. V fantovski konkurenci je Žan Vozelj v teku na 1000 m osvojil 17. mesto, Tomi Bajc pa je 3000m dolgo razdaljo pretekel kot deseti.

Sevniški atleti so bili uspešni tudi na drugih tekmovanjih: Miha Povšič in Melani Knez sta zmagala v teku na 21 kilometrov Kočevju, kjer je potekal 22. tek Veronike Deseniške in je štel za Dolenjski pokal. Tomaž Sešlar pa je pritekel na tretje mesto v skupini A na Mariborskem mestnem teku.

In kako uspešni so bili mladi atleti in atletinje, člani AK Krka?

Atleti AK Krka odlično odrezali in kar štirikrat stopili na zmagovalne stopničke. Državni prvak je postal Tilen Novak, v teku na 100m (11.70s – v kvalifikacijah 11.67s), med drugo in tretje uvrščenim na 100m je odločala tisočinka, žal ne v prid Maticu Erpiču, ki je osvojil končno tretje mesto (12.01). Kljub temu se je veselil bronastega odličja. Na tretjo stopničko pa sta stopila še Anže Plankar, v skoku s palico, kjer je popravil osebni rekord za 20cm, ki sedaj znaša 2.80m in Loti Gorjanec, v skoku v višino, s preskočenimi 145cm.

Ostali rezultati:
4.mesto: Matic Erpič, Dino Avdibašić, Ben Kogovšek, Nejc Barbo - štafeta 4x300m (2:43,07)
4.mesto: Urban Henigman – kladivo (44.26m)
6.mesto: Nika Kovač – višina (145cm)
7.mesto: Tomo Testen – disk (30.35m)
7. mesto: Aljaž Čopič – 3000m (10:21,93 – OR)
7.mesto: Ben Kogovšek – 300m ovire (44.22s – OR)
9.mesto: Nik Pernek – 3000m (10:27,99 – OR)
9.mesto: Jan Jarc – 100m (12.25s – OR)
11.mesto: Nejc Barbo – 300m ovire (44.79s)